Tournament calendar
|
DE
|
EN
|
FR
Login
TournamentApp.de
Home
Offer & Register!
Game operation
Tournament calendar
Results
New player account
Organizers
Billiard Clubs
Billiard locations
Sponsors/Partner
Contact
TOURNAMENT DETAILS
Back
Saturday tournament "Pool Fever"
Saturday, 08 January 2022
Info
Registration
Start list
08.01. 11:00 | Endrunde | 10-Ball
Results
08.01. 11:00 | Endrunde | 10-Ball
Livestream
Ranking list
Endrunde,
10-Ball
08.01.2022 11:00 Clock
Open table
beginner-round
GME
PLAYER 1
PLAYER 2
BR-001
Stöhr Alexander
0
(6)
0
w.o.
BR-002
08.01 12:28
Müller Dirk
3
(6)
6
Dorenburg Marco
BR-003
Vlassidis Xanthos
0
(6)
0
w.o.
BR-004
Hodzic Ivan
0
(6)
0
w.o.
BR-005
Hirschberger Thomas
0
(6)
0
w.o.
BR-006
Mungiuri Patrick
0
(6)
0
w.o.
BR-007
Sannwald Petra
0
(6)
0
w.o.
BR-008
May Thomas
0
(6)
0
w.o.
BR-009
w.o.
0
(6)
0
Hirschberger B.
BR-010
w.o.
0
(6)
0
Olech Michal
BR-011
w.o.
0
(6)
0
Braun Petra
BR-012
w.o.
0
(6)
0
Merbitz Daniel
BR-013
w.o.
0
(6)
0
Bulunmaz Oezer
BR-014
w.o.
0
(6)
0
Vrakas Athanasios
BR-015
08.01 12:18
Heber Robin
2
(6)
6
Burmazovic Zeljko
BR-016
w.o.
0
(6)
0
Smith Michael
loser-round-1
LR1-001
w.o.
0
(6)
0
Müller Dirk
LR1-002
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-003
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-004
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-005
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-006
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-007
w.o.
0
(6)
0
w.o.
LR1-008
Heber Robin
0
(6)
0
w.o.
winner-round-1
WR1-001
08.01 13:22
Stöhr Alexander
2
(6)
6
Dorenburg Marco
WR1-002
08.01 12:12
Vlassidis Xanthos
6
(6)
1
Hodzic Ivan
WR1-003
08.01 12:25
Hirschberger Thomas
2
(6)
6
Mungiuri Patrick
WR1-004
08.01 12:29
Sannwald Petra
3
(6)
6
May Thomas
WR1-005
08.01 12:00
Hirschberger B.
1
(6)
6
Olech Michal
WR1-006
08.01 12:21
Braun Petra
2
(6)
6
Merbitz Daniel
WR1-007
08.01 11:58
Bulunmaz Oezer
6
(6)
1
Vrakas Athanasios
WR1-008
08.01 13:25
Burmazovic Zeljko
5
(6)
6
Smith Michael
loser-round-2
LR2-001
08.01 13:35
Müller Dirk
6
(6)
3
Hirschberger B.
LR2-002
w.o.
0
(6)
0
Braun Petra
LR2-003
w.o.
0
(6)
0
Vrakas Athanasios
LR2-004
w.o.
0
(6)
0
Burmazovic Zeljko
LR2-005
w.o.
0
(6)
0
Stöhr Alexander
LR2-006
w.o.
0
(6)
0
Hodzic Ivan
LR2-007
w.o.
0
(6)
0
Hirschberger Thomas
LR2-008
08.01 13:21
Heber Robin
6
(6)
1
Sannwald Petra
winner-round-2
WR2-001
08.01 15:01
Dorenburg Marco
4
(6)
6
Vlassidis Xanthos
WR2-002
08.01 13:19
Mungiuri Patrick
4
(6)
6
May Thomas
WR2-003
08.01 13:16
Olech Michal
2
(6)
6
Merbitz Daniel
WR2-004
08.01 14:03
Bulunmaz Oezer
6
(6)
3
Smith Michael
loser-round-3
LR3-001
08.01 14:40
Müller Dirk
3
(6)
6
Braun Petra
LR3-002
08.01 14:09
Vrakas Athanasios
0
(6)
6
Burmazovic Zeljko
LR3-003
08.01 14:16
Stöhr Alexander
6
(6)
4
Hodzic Ivan
LR3-004
08.01 14:16
Hirschberger Thomas
1
(6)
6
Heber Robin
loser-qualification
LQ-001
08.01 15:43
Braun Petra
3
(6)
6
Mungiuri Patrick
LQ-002
08.01 16:12
Burmazovic Zeljko
3
(6)
6
Dorenburg Marco
LQ-003
08.01 15:01
Stöhr Alexander
6
(6)
3
Smith Michael
LQ-004
08.01 15:07
Heber Robin
6
(6)
3
Olech Michal
quarter-final
QF-001
08.01 17:13
Vlassidis Xanthos
7
(7)
1
Mungiuri Patrick
QF-002
08.01 17:29
May Thomas
5
(7)
7
Stöhr Alexander
QF-003
08.01 17:13
Merbitz Daniel
1
(7)
7
Dorenburg Marco
QF-004
08.01 17:26
Bulunmaz Oezer
6
(7)
7
Heber Robin
semi-final
SF-001
08.01 18:32
Vlassidis Xanthos
7
(7)
3
Stöhr Alexander
SF-002
08.01 18:49
Dorenburg Marco
7
(7)
6
Heber Robin
final
F-001
08.01 19:55
Vlassidis Xanthos
6
(7)
7
Dorenburg Marco